BRATISLAVA 16. mája (SITA) - Záverečné nominácie mužstiev D-skupiny na XVIII. majstrovstvá sveta vo futbale v Nemecku (9. júna - 9. júla):
Mexiko:
Brankári: Oswaldo Sanchez (Guadalajara), José de Jesus Corona (Tecos), Guillermo Ochoa (America).
Obrancovia: Jose Antonio Castro (America), Andres Guardado (Atlas), Rafael Marquez (FC Barcelona/Šp.), Mario Mendez (Monterrey), Ricardo Osorio (Cruz Azul), Francisco Javier Rodriguez, Carlos Salcido (obaja Guadalajara), Claudio Suarez (Chivas/USA).
Stredopoliari: Jesus Arellano, Luis Perez (obaja Monterrey), Rafael García (Atlas), Ramon Morales, Gonzalo Pineda (obaja Guadalajara), Antonio Naelson "Zinha" (Toluca), Pavel Pardo (America), Gerardo Torrado (Cruz Azul)..
Útočníci: Jared Borgetti (Bolton/Angl.), Omar Bravo (Guadalajara), Francisco Fonseca (Cruz Azul), Guillermo Franco (FC Villarreal/Šp.).
Tréner: Ricardo LaVolpe (Arg.).
Irán:
Brankári: Ebrahim Mirzapour (Foolad Chuzestan), Vahid Talebloo (Esteghlal Tehrán), Hassan Roudbarian (Pas).
Obrancovia: Jahja Golmohammadi (Saba Battery), Mohammad Nosrati (Pas), Rahman Rezaei (Messina/Tal.), Sattar Zare (Bargh Širaz), Hossein Kaabi (Foolad Chuzestan), Sohrab Bachtiarizadeh (Saba Battery), Amir Hossein Sadeqi (Esteghlal Tehrán).
Stredopoliari: Javad Nekounam (Sharjah/SAE), Anderanik Tejmurian (Abomoslem Chorasan), Mehdi Mahdavikia (Hamburg SV/Nem.), Ferejdoon Zandi (1. FC Kaiserslautern/Nem.), Ali Karimi (Bayern Mníchov/Nem.), Mehrzad Madanchi (Persepolis), Javad Kazemian (Persepolis).
Útočníci: Ali Daei (Saba Battery), Vahid Hashemian (Hannover 96/Nem.), Reza Enajati (Esteghlal Tehrán), Araš Borhani (Pas), Masúd Šojai (Saipa), Rasul Chatibi (Sepahan Isfahán).
Tréner: Branko Ivankovič (Chorv.).
Angola:
Brankári: Joao Ricardo (bez klubovej príslušnosti), Lama (Petro Atletico), Mario (InterClube).
Obrancovia: Delgado (Petro Atletico), Jamba (AS Aviacao), Kali (FC Barreirense/Portug.), Lebo Lebo (Petro Atletico), Loco (Primeiro Agosto), Marco Abreu (Portimonense/Portug.), Marco Airosa (FC Barreirense/Portug.), Rui Marques (Hull/Angl.).
Stredopoliari: Andre (Kuvajt SC/Kuvajt), Edson (Pacos Ferreira/Portug.), Figueiredo, Mendonca (obaja Varzim/Portug.), Miloy (InterClube), Ze Kalanga (Petro Atletico).
Útočníci: Akwa (bez klubovej príslušnosti), Andre Titi Buengo (Clermont Ferrand/Fr.), Flavio (Al Ahli/Egypt), Love (AS Aviacao), Mantorras (Benfica Lisabon/Portug.), Mateus (Gil Vicente/Portug.).
Tréner: Luis Oliveira Goncalves (Braz.).
Portugalsko:
Brankári: Ricardo (Sporting Lisabon), Quim (Benfica Lisabon), Bruno Vale (Estrela da Amadora).
Defenders: Miguel (Valencia/Šp.), Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho (obaja Chelsea/Ang.), Fernando Meira (Stuttgart/Nem.), Ricardo Costa (FC Porto), Marco Caneira (Sporting Lisabon), Nuno Valente (Everton/Angl.).
Stredopoliari: Costinha (Dinamo Moskva/Rus.), Petit (Benfica Lisabon), Maniche (Chelsea/Angl.), Tiago (Lyon/ Fr.), Deco (FC Barcelona/Šp.), Hugo Viana (Valencia/Šp.).
Útočníci: Luis Figo (Inter Miláno/Tal.), Cristiano Ronaldo (Manchester United/Angl.), Luis Boa Morte (Fulham/Angl.), Simao Sabrosa, Nuno Gomes (obaja Benfica Lisabon), Pedro Pauleta (Paris Saint-Germain/Fr.), Helder Postiga (Saint-Etienne/Fr.).
Tréner: Luis Felipe Scolari (Braz.).
Mexiko:
Brankári: Oswaldo Sanchez (Guadalajara), José de Jesus Corona (Tecos), Guillermo Ochoa (America).
Obrancovia: Jose Antonio Castro (America), Andres Guardado (Atlas), Rafael Marquez (FC Barcelona/Šp.), Mario Mendez (Monterrey), Ricardo Osorio (Cruz Azul), Francisco Javier Rodriguez, Carlos Salcido (obaja Guadalajara), Claudio Suarez (Chivas/USA).
Stredopoliari: Jesus Arellano, Luis Perez (obaja Monterrey), Rafael García (Atlas), Ramon Morales, Gonzalo Pineda (obaja Guadalajara), Antonio Naelson "Zinha" (Toluca), Pavel Pardo (America), Gerardo Torrado (Cruz Azul)..
Útočníci: Jared Borgetti (Bolton/Angl.), Omar Bravo (Guadalajara), Francisco Fonseca (Cruz Azul), Guillermo Franco (FC Villarreal/Šp.).
Tréner: Ricardo LaVolpe (Arg.).
Irán:
Brankári: Ebrahim Mirzapour (Foolad Chuzestan), Vahid Talebloo (Esteghlal Tehrán), Hassan Roudbarian (Pas).
Obrancovia: Jahja Golmohammadi (Saba Battery), Mohammad Nosrati (Pas), Rahman Rezaei (Messina/Tal.), Sattar Zare (Bargh Širaz), Hossein Kaabi (Foolad Chuzestan), Sohrab Bachtiarizadeh (Saba Battery), Amir Hossein Sadeqi (Esteghlal Tehrán).
Stredopoliari: Javad Nekounam (Sharjah/SAE), Anderanik Tejmurian (Abomoslem Chorasan), Mehdi Mahdavikia (Hamburg SV/Nem.), Ferejdoon Zandi (1. FC Kaiserslautern/Nem.), Ali Karimi (Bayern Mníchov/Nem.), Mehrzad Madanchi (Persepolis), Javad Kazemian (Persepolis).
Útočníci: Ali Daei (Saba Battery), Vahid Hashemian (Hannover 96/Nem.), Reza Enajati (Esteghlal Tehrán), Araš Borhani (Pas), Masúd Šojai (Saipa), Rasul Chatibi (Sepahan Isfahán).
Tréner: Branko Ivankovič (Chorv.).
Angola:
Brankári: Joao Ricardo (bez klubovej príslušnosti), Lama (Petro Atletico), Mario (InterClube).
Obrancovia: Delgado (Petro Atletico), Jamba (AS Aviacao), Kali (FC Barreirense/Portug.), Lebo Lebo (Petro Atletico), Loco (Primeiro Agosto), Marco Abreu (Portimonense/Portug.), Marco Airosa (FC Barreirense/Portug.), Rui Marques (Hull/Angl.).
Stredopoliari: Andre (Kuvajt SC/Kuvajt), Edson (Pacos Ferreira/Portug.), Figueiredo, Mendonca (obaja Varzim/Portug.), Miloy (InterClube), Ze Kalanga (Petro Atletico).
Útočníci: Akwa (bez klubovej príslušnosti), Andre Titi Buengo (Clermont Ferrand/Fr.), Flavio (Al Ahli/Egypt), Love (AS Aviacao), Mantorras (Benfica Lisabon/Portug.), Mateus (Gil Vicente/Portug.).
Tréner: Luis Oliveira Goncalves (Braz.).
Portugalsko:
Brankári: Ricardo (Sporting Lisabon), Quim (Benfica Lisabon), Bruno Vale (Estrela da Amadora).
Defenders: Miguel (Valencia/Šp.), Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho (obaja Chelsea/Ang.), Fernando Meira (Stuttgart/Nem.), Ricardo Costa (FC Porto), Marco Caneira (Sporting Lisabon), Nuno Valente (Everton/Angl.).
Stredopoliari: Costinha (Dinamo Moskva/Rus.), Petit (Benfica Lisabon), Maniche (Chelsea/Angl.), Tiago (Lyon/ Fr.), Deco (FC Barcelona/Šp.), Hugo Viana (Valencia/Šp.).
Útočníci: Luis Figo (Inter Miláno/Tal.), Cristiano Ronaldo (Manchester United/Angl.), Luis Boa Morte (Fulham/Angl.), Simao Sabrosa, Nuno Gomes (obaja Benfica Lisabon), Pedro Pauleta (Paris Saint-Germain/Fr.), Helder Postiga (Saint-Etienne/Fr.).
Tréner: Luis Felipe Scolari (Braz.).